ستاد احیای ارزش های ایثار

گلزار شهدای چهارصد دستگاه کرج


 ارسال عکس ،فیلم،متن ازطریق پیام رسان سروش

ارسال عکس ،فیلم،متن،از طریق رایانامه: Ganjesar140@gmail.com  

  شماره تماس:32710081-026


بسم الله الرحمن الرحیم

سابقه تاریخی منطقه چهارصد دستگاه کرج را اگر مقارن با تاسیس کارخانه جهان چیت دراین مکان بدانیم،بیش از 60سال از پیدایش ان میگذرد که ساکنین اولیه ان را مردمان جویای کاراز سایر استانها بویژه یزد تشکیل میدادند.از ویژگیهای مردم این خطه از سرزمین ایران که در حال حاضر نیز وجود دارد ایمان و اعتقاد راسخ انان به خداوند متعال واهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام میباشد.ایمان و اسلامی ظلم ستیز که پرچم مبارزه را درهمان دوران ستم شاهی،کارگران کارخانه جهان چیت برافراشتند تا جایی که رژیم صهیونیستی امریکایی پهلوی تظاهرات انان را برای مطالبات به حق خود ، به خاک و خون کشیدند.

با اشکار شدن نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی رحمه الله علیه،مردم چهارصددستگاه نیز به انان پیوستند وبا راهپیمایی ها وتکبیرهای شبانه در پشت بامها ومبارزه علنی با رژیم ، دراین امر پیشتاز گردیدند و در روزهای پایانی عمر ننگین رژیم فاسد پهلوی با دستور ژنرال هایزر امریکایی در ایران، لشگر زرهی قزوین به تهران حرکت نمود تا با کودتایی خونین ، رهبران انقلاب ومردم انقلابی را قتل عام ونهضت را خاموش نماید، جوانان چهارصد دستگاه  پس ازمطلع شدن  با حرکت به سمت اتوبان ومسدودکردن ان، مانع از ادامه حرکت انان شدند وبا برخورد اسلامی وانقلابی خود وبا همکاری سربازان وفرماندهان مومن ارتشی  این خطر بزرگ را دفع کردند و سرانجام این مردم  با پیروزی انقلاب، باامت اسلامی ایران ومستضعفان جهان ، سجده شکر به درگاه خداوند متعال بجا  اوردند.

استکبار جهانی با ازدست دادن ژاندارم منطقه ای خود،با به کارگیری گروهک های ملحد وضد انقلاب و فعال کردن گسلهای قومیتی و مذهبی وفریب برخی جوانان،شورشهای داخلی را به پا کرد وبه کشتار مردم پرداخت. به عنوان نمونه گروهک خونخوار منافقین 17000 مرد و زن ،کودک ونوجوان،کاسب وتاجر،پاسدار وغیر پاسدارو... رادر کارخانه،بازار،مغازه،خانه و... به شهادت رساندند . شهید محمود اثاری  ازمنطقه خودمان که برای کمک وساماندهی امور مخابراتی به کردستان اعزام شده بود را اسیر وسوزاندند ولی در نهایت با عنایت الهی وجانفشانی های امت حزب الله  این توطئه ناکام ماند.

در31شهریور سال 1359 ، دشمنان انقلاب اسلامی با تصور ضعف و اشفتگی داخلی وبا تشویق صدام جاه طلب وکافر ، حمله نظامی به کشورمان را  اغاز کردند وبدین صورت دفاع مقدس هشت ساله  کشورمان شکل گرفت.دراین مقطع زمانی بود که حضور حماسی نوجوانان،جوانان،مردان،و زنان مومن منطقه چهار صددستگاه واطراف ان درجبهه های حق علیه باطل، برگ زرینی را درسابقه تاریخی واسلامی خود به جای گذاشتند وبیش از 200شهید وده ها جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی نمودند و هم اکنون نیز خانواده های شهدا، ایثارگران وامت حزب الله چهارصد دستگاه این پرچم بر افراشته عزت و شرف را با پیمودن راه شهیدان وتبعیت از امام خامنه ای به دست مبارک امام زمان علیه السلام خواهند سپرد انشاءالله.

اولین شهید این خطه احمد دهقان سانیچ 3 روز پس از اغاز جنگ تحمیلی به شهادت رسید وبدین صورت قبرستان فاتح با پذیرا شدن پیکر مطهر این عزیز ، به گلزار شهدا  و به قطعه ای از بهشت تبدیل شد و به فرموده امام خمینی رحمه الله علیه "همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت ،مزار عاشقان،عارفان ،دلسوختگان ودارالشفای ازادگان خواهد بود".

گلزارشهدای چهارصد دستگاه درحال حاضر140شهید اسمانی را درخود جای داده است وهمچنان چشم انتظار پیکرهای مطهر 4 تن از انان (عباس جعفری جلگه،محمدفرد شاهین،حسین رحمانی و کاظم زارع بنادکوکی) میباشد.

ازهمان ابتدابرخی از خانواده های شهداو همرزمان با تشکیل جلسات هفتگی ،یادواره های شهدا،برگزاری مراسم تحویل سال نو در گلزار،جمع اوری اثار به جامانده از شهیدان ازجمله عکس،فیلم ،وصیتنامه،زندگینامه واداره امور گلزارو...، رسالت زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا را به عهده گرفتند.درهمین راستا ازسال1390جمعی ازجا ماندگان از قافله شهیدان درقالب ستاد احیاء ارزشهای ایثار، علاوه بر ادامه فعالیتهای قبلی اقدام به ثبت خاطرات گفتاری ونوشتاری وتصویری خانواده های شهدا ،دوستان وهمرزمان شهیدان نموده است و تاکنون مستندهایی از زندگینامه شهدای گلزاررا تهیه  ودر شبکه استانی البرز به نمایش دراورده است.همچنین در نظراست روایت حضور و شرح عملیات های دفاع مقدس  از زبان همرزمان شهدا نیز به تصویر کشیده شود.

اقدام جدید این ستاد بر پایی خیمه گاه شهدای منطقه و  گلزار چهار صد دستگاه درفضای مجازی میباشد که میتواند لحظات معنوی خوبی را برای مراجعین به ان ایجاد نماید.

ما همرزم شهیدان و جا مانده از قافله شهیدانیم،افسوس که انها رفتند و صد افسوس که ما از قافله جا مانده ایم.امروز باید در راه شهیدان قدم بر داریم و این راه را برای مشتاقان بویژه نسل جوان هموار کنیم ،وبه قول ان نویسنده شهیر و شهید "انان که رفتند کاری حسینی کردند وانانکه مانده اند باید کاری زینبی کنند و گرنه یزیدیند.

 

تردید نکنید که ما ادعایی نداریم،گوشی شنوا وجانی سپاسمند و اندیشه ای پذیرای نقطه نظرات،پیشنهادات وانتقادات شما ولی نعمتان دیار البرز وسایرنقاط ایران اسلامی  داریم .مارا در تهیه انچه عزم کرده ایم یاری کنید ودین خود را به اسلام وشهدا ادا نمایید.

 

                                                                                                                                                                                                        ستاد احیاءارزشهای ایثار- هیئت امناء                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                                 گلزارشهدای چهارصد دستگاه کرج

                                                                                                                                                                                                                                                                                             استان البرز

 

                - نمایگلزارشهدای چهارصد دستگاه کرج(عکس)

               -نمای  گلزارشهدای چهارصد دستگاه کرج(فیلم)

          -زیارت مزار شهدا از راه دور